Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, czas w którym nikt nie powinien być sam, nie powinien cierpieć jakiegokolwiek niedostatku.

Już po raz trzeci w dniu Wigilii Bożego Narodzenia wolontariusze Fundacji rozdali najbardziej potrzebującym mieszkańcom Białegostoku i regionu paczki z żywnością z długim terminem przydatności do spożycia oraz potrawami wigilijnymi. Wydarzenie odbyło się w sobotę (24.12) o godz. 11.00 przed Katedrą, a rozpoczęło je wspólna modlitwa, której przewodniczył abp Józef Guzdek.

Przygotowanych zostało 700 pakietów. Każda osoba potrzebująca otrzymała dwie paczki. W jednej znajdowały się produkty z długim terminem przydatności - m.in. konserwy, ryż, olej, cukier, herbata oraz kawa. W drugiej paczce były tradycyjne potrawy wigilijne.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie dziesiątki osób i instytucji, które są zaangażowane w akcję. Są to darczyńcy, wolontariusze, w tym roku przyłączyli się do działania również harcerze, partnerzy, w tym Grupa Ratownicza Nadzieja, Wojska Obrony Terytorialnej, Urząd Miasta Białegostoku oraz partner strategiczny wydarzenia akcji było Województwo Podlaski.

Po paczki mógł zgłosić się każdy, akcja jest dedykowana do wszystkich mieszkańców Białegostoku i regionu.